<<< Назад до списку новин

В Україні недержавні пенсійні фонди за час діяльності виплатили пенсії своїм учасникам на суму понад 700 мільйонів гривень.

14.08.2020
Джерело
Також заступник міністра соцполітики нагадала, що в Україні у 2003 році була проведена пенсійна реформа. "Було прийнято два закони, які передбачали, що в нас буде три рівні  пенсійної системи. Перший залишиться солідарний, він має забезпечувати  базову потребу, далі буде накопичувальний рівень, коли кожна людина  протягом свого трудового життя сплачує на власний рахунок якісь певні відрахування. Ці кошти працюють в економіці, заробляють інвестиційний  дохід і тим самим допомагають державі розвивати економіку і потім із цих  власних накопичень людина отримує другу пенсію", - повідомила заступник міністра.

Вона уточнила,що другий рівень пенсійної системи - "це те,що в нас  поки не запрацювало в Україні і вперше хотіли її запровадити у 2007  році, потім було ще декілька спроб".


На уточнення, чому не вдалося запровадити другий рівень пенсійної системи, відповіла:"Знаєте,кожного разу знаходилися якісь свої причини: то не на часі,  то потрібно збалансувати солідарну систему. Були такі аргументи, але  фактично не вистачало політичної волі, тому що це система для молодих,  нею скористаються люди,в яких є ще можливість накопичити. Тобто це не  найбільш активний  електорат, він не ходить голосувати".