question

Часто задавані питання

Це можливість накопичити кошти для забезпечення гідної пенсії. Здійснюючи внески в ВПФ "ПриватФонд", Ви стаєте його учасником. З виходом на пенсію, Ви отримуєте свої накопичення і інвестиційний дохід, який принесли ваші накопичення.

Відкритий пенсійний фонд (ВПФ) - юридична особа, створена відповідно до Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення", яка має статус неприбуткової організації, яка функціонує і здійснює діяльність виключно з метою накопичення пенсійних внесків на користь учасників пенсійного фонду з подальшим управлінням пенсійними активами і здійснення пенсійних виплат. Таким чином, дана організація приймає грошові кошти своїх учасників, розміщує їх в інвестиційних проектах з метою примноження і захисту від інфляції, а пізніше - здійснює пенсійні виплати.

Розміщенням коштів займається Компанія ТОВ "Керуючий адміністратор пенсійних фондів« Паритет ». Для цього компанія має сертифікованих фахівців.

 • Цінні папери (акції, облігації)
 • Депозитні вклади
 • Банківські метали
 • Нерухомість

Прибутковість залежить від того, наскільки вдало компанія з управління активами розпоряджається коштами вкладників. В кінці кожного місяця проходить переоцінка активів фонду та отриманий дохід (або збиток) розподіляється між вкладниками пропорційно сумам, відображеним на їх індивідуальних пенсійних рахунках. Встановлення мінімально гарантованої норми прибутку за будь-якою пенсійною схемою забороняється законодавством.

Це договір між пенсійним фондом та його вкладником, який укладається від імені пенсійного фонду його адміністратором та згідно з яким здійснюється недержавне пенсійне забезпечення учасника або декількох учасників фонду за рахунок пенсійних внесків такого вкладника.

Укладаючи пенсійний контракт, Ви маєте право вільного вибору пенсійної схеми, яка найбільш відповідає Вашим побажанням. Наприклад: розмір пенсійного внеску, який визначає сам Вкладник, періодичність перерахування пенсійних внесків щомісяця, щокварталу або раз на рік, а може одноразово. Але змінювати обрану пенсійну схему можна не частіше одного разу на 6 місяців.

Так можна. Для цього необхідно звернутися до Адміністратору пенсійного Фонду, з якого хочуть перевести кошти і до якого хочуть перевести кошти

Так можна. Вкладником будете Ви, а третя особа буде виступати Учасником. Можна здійснювати внески на третіх осіб.

 1. В Приват 24 в меню «Мої рахунки» - «ПриватФонд»
 2. В особистому кабінеті на сайті Фонду

Розірвати пенсійний контракт до настання пенсійного віку не можна, Ви можете призупинити внески, потім відновити. Існують винятки, коли можна розірвати пенсійний контракт до настання пенсійного віку:

 • Визнання учасника фонду інвалідом;
 • Підтверджений медиками критичний стан здоров'я (онкозахворювання, інсульт) учасника фонду;
 • Виїзд учасника фонду на постійне проживання за межі України;
 • Смерть учасника фонду (виплату отримує спадкоємець)

Недержавні пенсійні фонди - найбільш соціально значущі установа, які держава поставила в жорсткі рамки, щоб убезпечити кошти людей. Такі фонди не можуть бути визнані банкрутами. При ліквідації фонду всі кошти вкладників переводяться в інший фонд. Розміщення коштів вкладників в інвестиційні активи також регламентується і контролюється щомісяця.

Заощадження на пенсійному рахунку продовжують працювати, на них щомісяця нараховується дохід.

Інвестиції в ПриватФонд набагато надійніше захищають Ваші заощадження від інфляції, ніж банківський депозит або будь-яка іноземна валюта, за рахунок диверсифікації вкладень. Частина коштів вкладається в золото і нерухомість. При інфляції ціни на золото і нерухомість ростуть, а значить, зростає розмір ваших заощаджень. Крім того, депозит можна в будь-який момент розірвати під впливом емоцій і залишитися без пенсії.

За 2 місяці до настання пенсійного віку (дату ви визначаєте самі) вам слід звернутися в ТОВ "Керуючий адміністратор ПФ" Паритет "(Адміністратор Пенсійного Фонду) і написати Заяву, а також надати повний пакет документів.
 • Адреса ТОВ "КА ПФ Паритет": 49000 м Дніпро, вул.Мечникова 12, тел. +38 (098) 188-13-5
 • email: info@privatfond.com.ua (в листі необхідно вказати ваші контактні дані, Ваш ІПН і суть Вашого питання).

Ні, внески не оподатковуються.


Оподатковуються лише виплати (в розмірі 18% для одноразової виплати і 18% від 60% виплати на визначений строк). Винятки становлять виплати, які здійснюються учасникам старше 70 років, інвалідам 1 групи. Також з виплата утримується військовий збір - 1,5%. З більш детальною інформацією можна ознайомитися в Податковому Кодексі України.