Шановні клієнти, рекомендуємо Вам скористатися правом на отримання податкової знижки за результатами кожного податкового року, протягом усього періоду сплати зі своїх доходів пенсійних внесків до недержавного пенсійного фонду, тому що в подальшому пенсійні виплати підлягають оподаткуванню.
Податки в 2023 р: НДФЛ – 18% та військовий збір – 1,5% (інформація наведена в таблиці).
Фізична особа, що сплачує пенсійні внески зі своїх доходів, за наслідками звітного податкового року має право включити до податкової знижки суму внесків у розмірі, що у розрахунку за кожний місяць, протягом якого діяв пенсійний контракт, не перевищує 3170 грн (для 2022) та повернути сплачений ПДФО (18%) з суми цих внесків.
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються фізичною особою y річній податковій декларації.
При укладанні договору про виплату пенсії на визначений строк оподатковується лише 60% щомісячної пенсійної виплати (18% + військовий збір 1,5%).
При одноразовій пенсійній виплаті оподатковується 100% виплати (18% + військовий збір 1,5%).
Нульова ставка оподаткування застосовується для пенсійних виплат у випадку:
Громадяни, які не є суб'єктами господарювання та які протягом минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб мають право на отримання податкової знижки за наявності підстав, передбачених Податковим кодексом України (далі ПКУ).
Сума вашого оподатковуваного доходу може бути зменшена на суму податкової знижки, а це відповідно призведе до зниження суми вашого податку на доходи фізичних осіб.
Для отримання знижки необхідно заповнити та до 31 грудня подати до податкового органу за місцем вашої реєстрації податкову декларацію про майновий стан і доходи разом з розрахунком суми податкової знижки та підтверджуючими документами.
В декларації необхідно вказати:
Податкова знижка, за результатами звітного податкового 2022 року, розраховується наступним чином:
Згідно зі статтею 166 ПКУ скористатися податковою знижкою мають право:
Слід враховувати, що загальна сума податкової знижки, яка нарахована платнику податку за 2022 рік, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати і зменшеного на суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, – обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.
Понесені витрати, що включаються до податкової знижкиЗгідно з пунктом 3 ст.166 ПКУ, платник податку має право включити до податкової знижки, в зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року, суму пенсійних внесків за пенсійними контрактами з недержавним пенсійним фондом, фактично сплачених платником податку протягом звітного податкового року за себе або члена сім'ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік / дружина, діти).
Внески на пенсійні вклади до недержавного пенсійного фонду платника податку, так і членів його сім'ї першого ступеня споріднення, не повинні перевищувати (в розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір):
Для отримання податкової знижки необхідно підготувати приблизно наступний перелік документів:
Рекомендуємо звернутися до податкового органу за місцем вашої реєстрації для уточнення точного переліку підтвердних документів для отримання податкової знижки.
Пам'ятайте, всі оригінали документів зберігаються у Вас і не надсилаються до контролюючого органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого Кодексом.
Способи і терміни подачі документівДля отримання знижки за 2022 рік, необхідно подати декларацію до 31 грудня 2023 року. Право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки.
Декларація подається до контролюючого органу такими способами:
Згідно п. 179.8 ПКУ сума, яка повинна бути повернена, зараховується на банківський рахунок платника податків, відкритий в будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в податковій декларації про майновий стан і доходи протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.
Бланки та форми для заповнення